Kayıt Ol Giriş Yap
Hoşgeldiniz
Êà÷åñòâåííûå áåñïëàòíûå øàáëîíû dle ñêà÷àòü ñ ñàéòà
Banner
» » Esenköy Kayıp Çift Arama Kurtarma Çalışması

Esenköy Kayıp Çift Arama Kurtarma Çalışması

22-12-2014, 13:53
Yazar: BAKUT
Okunma: 1269
Yorumlar: 0
Yazdır
Esenköy Kayıp Çift Arama Kurtarma Çalışması 30 Ağustos 2013 saat 21.45’te Sivil Savunma Müdürü Sedat Ergani’nin haber vermesiyle Eray Türemen tarafından Arama Kurtarma Ekibine cep mesajı atılmıştır. Cep mesajına yanıt verenlerle (Necmettin, Mahmut, Fatma, Necla, Eray) 5 kişi 31 Ağustos 2013 saat 07.30’da Buttim dernek binamızda buluşarak 07.45’te Armutlu-Çınarcık arasında bulunan Esenköy beldesine hareket ettik. 09.30’da Esenköy Jandarma Komutanlığı'na vardık.

28 Ağustos’ta 2 yaşlı insan kendi araçlarıyla kaybolmuşlar. Yalova Afad, Jandarma ve ailenin 3 gün boyunca aramalarından sonuç alamayınca, İstanbul, Bursa, Sakarya Afad birimlerine ve Bursa’daki gönüllü derneklere (BAKUT, BURSA AKUT, NAK) haber verilmiş. Jandarma komutanlığında gelen ekiplerin sorumlularıyla değerlendirme yapıldı ve ardından arama kurtarma çalışmasına başlandı.

Akut; Kapaklı-Delmece
Bakut-Nak; Teşvikiye- Delmece (Karanlık dere, Büyük ve küçük dipsiz göl, Şifalı su, Delmece yayla)
Diğer Afad ekipleri Karlık Yaylasına yönlendirildiler.

Arama çalışmasına saat 10.30’da başlandı. 13.15’de Delmece yaylasında Bakut, Akut ve Nak buluştu. Ardından bütün ekipler saat 14.00’de Karlık Yaylasında buluşarak tekrar aramalar devam etti.

15.30’da aramalara ara verilip Jandarma Komutanlığına dönüldü. Burada yapılan değerlendirmede, yeni bir ihbar alındığı için Karlık Yaylasına bir ekip, Teşvikiye-Narlı arasına bir ekip, Bakut olarak Şenköy Çakar bölgesine gönderildik.

Arama çalışmalarından bir sonuç alınamayınca jandarma komutanlığına geri dönüp, saat 19.00’da Esenköyden ayrıldık.

1 Eylül 2013 günü de ekibimizin çalışmalara katılması istenmesine rağmen, Bakut üyelerinden katılım sağlanamadığından 2. Gün çalışmalara katılmadık.

30 Ağustos 2013’te çalışmaya katılan ekiplerin sayısı.
İstanbul AFAD: 9 kişi 3 köpek, 2 araç
Yalova AFAD: 4 kişi 1 araç
Sakarya AFAD: 3 kişi, 2 köpek 1 araç
Bursa AFAD: 3 kişi, 1 araç
BAKUT: 5 kişi
BURSA AKUT: 6 kişi
NAK Arama Kurtarma: 4 kişi
Oylanma:
  
Değerli ziyaretçi, sitemizin tüm özelliklerinden faydalanabilmeniz açınızdan lütfen sitemize Kayıt Olunuz.
Yorum Ekle
İsim: *
E-mail: *
Mesajınız:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
Kodu Güncelle
Kodu Giriniz: