Kayıt Ol Giriş Yap
Hoşgeldiniz
Êà÷åñòâåííûå áåñïëàòíûå øàáëîíû dle ñêà÷àòü ñ ñàéòà
Banner
» » BAKUT ve TMMOB Bursa Şubesi İşbirliği Protokolü

BAKUT ve TMMOB Bursa Şubesi İşbirliği Protokolü

22-12-2014, 14:02
Yazar: BAKUT
Okunma: 884
Yorumlar: 0
Yazdır
BAKUT ve TMMOB Bursa Şubesi İşbirliği Protokolü " Türkiye'nin özellikle Marmara Bölgesi'nin deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, Bursa'nın da deprem bölgesi içerisinde yer aldığını belirterek, "Gelecekte olabilecek bir doğal affete hazırlık olmak ve Depremle yaşamasını öğrenmek zorundayız" dedi.

TMMOB Makina Mühendisleri odası (MMO) ve Bursa Arama Kurtarma Derneği'nin (BAKUT) BAOB binasında ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasında MMO Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart MMO-Bakut İş Birliği Protokü'nün amaç ve kapsamlarını kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye'nin özellikle Marmara Bölgesi'nin deprem bölgesi olduğuna dikkat çeken İbrahim Mart Bursa'nın da deprem bölgesi içerisinde yer aldığını dile getirdi. Gelecekte olabilecek bir doğal affete hazırlık olmak ve Depremle yaşamasını öğrenmek zorundayız, bu anlamda bilinçli ve örgütlü bir şekilde bilgilendirme, bilinçlendirme ve arama kurtarma faaliyetlerinde Bursa' lılarla birlikte olmak istediklerini bildiren Mart "Can ve mal kayıplarının olmaması için çalışmalar yürütmek istemiyle TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve BAKUT arasında, protokolün imzalandığı tarihten başlayarak, üyeleri ve halkımızı bilgilendirmek, eğitmek ve çeşitli çalışmalar yürütmek amacıyla bu İşbirliği Protokolü imza altına alınmıştır.Bu protokol, MMO ve BAKUT arasındaki işbirliğini kapsamaktadır" dedi.

İş Birliği Protolünde BAKUT 'un sorumluluklarını paylaşan BAKUT Başkanı Eray Türemen "BAKUT olarak MMO bünyesinde oluşturulacak olan alt guruplara ve genel olarak kamuya açık olarak; Temel Kampçılık Eğitimi, Afet Arama - Kurtarma Eğitimi, Afet Arama - Kurtarma Semineri verilecektir" diye konuştu. BAKUT Dernek Tüzüğüne uygun talep edilen diğer konularda da eğitim vereceklerini bildiren Türemen " Yapılacak olan eğitimler ücretsiz olarak gönüllülük temelinde verecektir. Genel olarak BAKUT'un verdiği eğitim, seminer ve konferanslarda isterse TMMOB stand açabilecek" dedi.
Bursa'da bir ilki gerçekleştirdikleri İş Birliği Protolü'nde MMO'nun sorumluluklarını aktaran İbrahim Mart "MMO'nun aldığı eğitim ve seminerler dahil BAKUT'un talep etmesi halinde, bünyesindeki eğitim salonunu, kendi etkinlik uygunluğuna göre tahsis edecektir" diye konuştu. BAKUT'un eğitim ve faaliyetleri için istediği zamanlarda yeterli araç, donanım ve teknik malzemelerin tahsis edileceğini vurgulayan Mart "BAKUT'un, MMO'ya yönelik faaliyetlerinde ihtiyaç duyulabilecek malzemeler temin edilecektir. MMO'nun yapmış olduğu kongre, kurultay sempozyumlarda BAKUT'a stand yeri sağlanacaktır" dedi.

Kaynak: bursadabugun
Oylanma:
  
Değerli ziyaretçi, sitemizin tüm özelliklerinden faydalanabilmeniz açınızdan lütfen sitemize Kayıt Olunuz.
Yorum Ekle
İsim: *
E-mail: *
Mesajınız:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu (CAPTCHA)
Kodu Güncelle
Kodu Giriniz: